
Årets Arnøyprøve ble en knallsuksess for Midt-Troms Fuglehund sine hunder.
Søren Einarsen sin ti måneder gamle pointer, Ørntuas Heike, åpnet sin jaktprøvekariere med 3. UK. Det blir garantert ikke siste premie til denne flotte unghunden som til daglig holder til i Medfjordvær på Senja.
Men Heike var ikke alene om å representere MTFK på utmerket måte. Våre hunder fikk totalt 12 premier, og seks av disse var 1. premie. Når en vet at forholdene på Arnøya denne gangen var ekstremt tunge med dyp snø og mye vind, forteller alle premiene alt om kvaliteten på hundene i klubben.
I VK-klassen gikk IS Nix til Jan Arild Kingswick helt til topps i lørdagen kvalifisering. I finalen søndag lyktes ikke Nix, men da var ES Perle til Stig Kvernmo i perlehumør og sikret seg en flott 3. vk.
I kvalitetsklassen fikk vi imponerende 3 x 1. ak. Lørdag hadde P Ørntuas Bjørk alt på plass og Rune Holm har dermed tre vk-hunder i stallen. Søndag var vorsteherhundene sin tur. SV Teri til Sigmund Nyborg har brukt litt tid på å hente frem lat som trenges for å få vk-billetten, men denne gangen var alt på plass. Ingeborg Nygaard trengte ikke lang tid på å få KV Ergo Sum opp blant de beste. Ergo fylte to år i februar så han har mange år foran seg i VK.
I tillegg til disse fikk Pointer Oy til Henning Rosenlund 2 x 2. ak, Pointer Xi til Jenny Richardsen fikk 2. ak og SV Dina til Helge Backe fikk 2. ak.
I unghundklassen fikk P Heike 3. uk og GS Huldrefjellet Diva 2 x 1. uk. Diva ble i tillegg kåret til prøvens beste unghund.
Du kan lese mer om Arnøyprøven på nettsidene til Nord-Troms Fuglehundklubb.